Jihočeský kraj

Jihočeský kraj je populární turistickou destinací a v České republice je 4. nejnavštěvovanějším krajem po Praze, Jihomoravském kraji a kraji Královohradeckém. Nachází se zde chráněná krajinná oblast Třeboňsko, kde je mnoho rybníků a cyklostezek. Nejkrásnějšími památky a místa jsou:

Tábor, kde se mísí malebnost malých uliček a syrovost hradeb připomínající husitskou dobu, kde můžete přespat v hotel Nautilus, kde i skvěle vaří anebo poobědvat a dát si sklenku vína Thir. Navštivte zde třeba Žižkovské náměstí, Husitské muzeum nebo památník Jana Žižky.

Písek a jeho hřebčín.

Český Krumlov je jedním z nejoblíbenější měst českých i zahraničních turistů. Celé centrum včetně hradu a zámku patří do kulturního dědictví UNESCO. Interiéry hradu a zámku určitě stojí za návštěvu, stejně tak zámecké zahrady, kde se nachází světoznámé Otáčivé hlediště, které využívá okolní prostor při svých inscenacích. Určitě každý zná pohádku Císařův pekař, kde se objevuje Rudolf II. a jeho milenka Kateřina Stradová. Jejich reálné předlohy měly syna, který byl vězněn až do své smrti právě zde na zámku. Krumlov je také oblíbeným místem vodáků, kteří městem projíždí na svém několikadenním výletu, ale můžete si tu půjčit i loď či raft na jeden den nebo raději dáváte přednost golfu v Golf Club Český Krumlov. Na jídlo si pak můžete zajít do sklepní restaurace Šatlava, kde Vám udělají jídlo před Vámi na otevřeném ohni nebo raději do Krumlovského mlýna, kde můžete sedět na zahrádce s výhledem na část hradu a pod nohama proudící řeku. V Krumlovském mlýně se můžete také ubytovat v krásných apartmánech. Na kávu pak do moderní kavárny Kolektiv na hlavní třídě nebo kavárno-vinárny Kafemlejnek s výhledem na dřevěný most.

Lipno nad Vltavou, kde si v teplých měsících můžete užívat vodních hrátek, golfu třeba, přespat třeba v Apartments jbx lipno nebo v hotelu Albatros.

Na super steak si zajeďte do Českých Budějovic JB STEAKHOUSE a nebo Žlutá ponorka – Poetic Cocktail Bar & Restaurant.

Samozřejmě nezapomeňte navštívit zámek Hluboká pokud jste tam ještě nebyli, ve zkušenosti je ještě impozantnější než na obrázcích. V letních měsících se v parku Hluboké konají různé aktivity jako třeba střelba šípem. Obídek si pak dejte Hubert Hluboká.

Česká Kanada na pomezí Jižních Čech a Jižní Moravy mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak je ideální na cesty do přírody, kola, hikking anebo v zimních měsících na běžky. Impozantou je třeba hrad Landštejn, malebné Městečko Matějovec, kde si můžete pronajmout vlastní chalupu (e-chalupy) a užívat Českého léta plnými doušky. Nezapomeňte navštívit i krásné renesanční Slavonice, kde mají v létě filmové noci a letní promítání. Na snídani, oběd, večeři nebo drink můžete Besídka Slavonice.

Proste #ceskeleto.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.