Liberecký kraj

Liberecký kraj se nachází na severu Čech a sdílí hranice se sousedním Německem a také s Polskem. Rozděluje se na 4 okresy: Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec a Semily. Hlavním průmyslovým odvětvím v kraji je strojírenství a sklářství. Sklářské dílny naleznete po celém kraji hlavně v okolí Nového Boru a Liberce.

Turisty sem v první řadě lákají hory, které se nacházejí v okolí hranic. Nejznámější Lužické hory, Jizerské hory a Krkonoše jsou cílem návštěvníků. Nejvyšší hora Česka v Krkonoších se nachází ve vedlejším Královohradeckém kraji, proto se zde stává nejvyšším vrcholem Kotel (1 435 m). Nejznámějším horským střediskem zde je Harrachov, kde od roku 1989 přibývalo stále více hotelů, penzionů a restaurací a dodnes je jedním z nejoblíbenějších cílů lyžařů v Česku. Ubytovat se můžete třeba v Pensionu & Restauraci Roubenka nebo si sem jen skočit na dobré jídlo po náročném dni.

Dalším oblíbeným místem v kraji je Ještěd, kam si můžete vyjít, vyjet autem nebo třeba lanovkou. Když Vás tu nezastihnete mlha, tak budete mít krásný výhled na okolí a poté si zde můžete dojít do skvělé restaurace na jídlo nebo dokonce přespat v luxusních pokojích.

V létě můžete navštívit některý z hradů a zámků v okolí. Začít můžete třeba s hradem Bezděz, který se nachází hned vedle města Doksy, a kde se můžete před nebo po prohlídce posilnit skvělým burgerem ve S láskou Karel. Další můžete navštívit hrad a zámek Grabštejn, Frýdlant, zámek Sychrov, Lemberk nebo zříceninu hradu Trosky ze 14. století nacházející se v Českém ráji. Všechny zmíněné hrady a zámky jsou Národní kulturní památkou, proto byste je v žádném případě neměli vynechat.

Jestli raději preferujete hiking, doporučuji se vydat po Riegrové stezce nebo navštívit Vranovské skály. Také si můžete udělat výlet na vrchol Klíč nebo na horu Luž, která je hraniční horou mezi Českem a Německem, která je na svém vrcholu chráněná jako přírodní rezervace na území obou států.

Po cestě můžete zabloudit do jedné z mnoha vesniček, kde jednotlivé domy a chalupy mají svou jedinečnou architekturu. Roubené a poloroubené domy vytváří v okolí až pohádkovou atmosféru.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.