Pardubický kraj

Pardubický kraj má čtyři okresy: Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí. Je hlavně známý pro své sporty a tím jsou lední hokej a dostihy. Každým rokem se v Pardubicích koná mnoha dostihů a ty lákají návštěvníky ze všech koutů. Pardubice leží na soutoku Labe a Chrudimky. Za návštěvu a hezkou túru stojí například Králický Sněžník, národní přírodní rezervace, kde pramení řeka Morava. Je tu i mnoha zámků jako zámek Litomyšl, Pardubice a Slatiňany. Nebo se můžete vydat na hrad Potštejn nebo Kunětickou horu. Najdete zde i Chráněné krajinné oblasti, a to hned několik: CHKO Orlické hory, Železné hory a Zdar nad Sázavou.

Pardubice jsou také samozřejmě známy pro svou výrobu perníku. Pokud cestujete s dětmi (a nejen) určitě se zastavte v Perníkové chaloupce, kde najdete muzeum perníku. Tam se děti můžou zamyslet nad neobyčejném výkladem pohádky perníkové chaloupky a dospělí se dozvědět něco více o výrobě perníku. V království perníku nabízejí i ubytování, kousek od Muzea na úpatí Kunětické hory.

Děti, můžete vzít i třeba do Pekla, v obci Čertovina. Peklo je světový unikát, který nemá jinde ve světě obdoby. Výjimečná stavba sahá až do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodem a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry. Zde vydejte se na prohlídku, můžete v Pekle i přespat, a to přímo v Luciferovi doupěti nebo se zatoulat do místní vinárny.

Hlavu můžete ale složit i na Farmě Slunečný Dvůr nebo na zámku Klokočov.

Do Pardubického kraje se můžete vydat i za kulinářským zážitkem. Vřele doporučujeme vyrazit třeba na oběd ke Zběhlíkovi, kde se jídlo připravuje jen ze zdejších čerstvých surovin. Nebo do restaurace Sezemický dům, která je hned 5 minut od Pardubic a je známá pro svou klasickou kuchyni i atmosféru.  Další skvělou restaurací, která se pyšní pouze čerstvými surovinami, které místní berou, jak samy hlásají pouze od „kamarádů, přátel a lokálních dodavatelů“ je Bistro na Proseku.

Tak za zábavou, sportem, kulinářským zážitkem anebo s dětmi, určitě na Pardubicko.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.