Ústecký kraj

Ústecký kraj s krajským městem Ústí nad Labem se nachází na severozápadě Čech a hraničí s Německem. Rozděluje se na 7 okresů: Louny, Chomutov, Děčín, Litoměřice, Ústí nad Labem, Teplice a Most. Jak jistě víte, kraj je známý hlavně svým hospodářstvím se zaměřením na těžký průmysl. Nachází se zde množství továren zaměřených na těžbu uhlí a s tím související uhelné elektrárny v Tušimicích, Prunéřově nebo Počeradech. Také se zde vyrábí keramika v Teplicích, železné kovy v Chomutově nebo cement v Čížkovicích.

Kraj má v druhé řadě rozvinuté také zemědělství, hlavně rozsáhle vinice na Litoměřicku a v okolí města Louny např. Vinařství Johann W nabízející kromě vín také degustace a prohlídky vinic. Nesmíme samozřejmě zapomenout také na pivovarnictví a pěstování chmele např. Chrám chmele a piva v Žatci nebo menší rodinné pivovary např. Rodinný pivovar Zichovec. V okolí se nachází mnoho menších i větších pivovarů, které mohou lákat milovníky českého národního nápoje.

Přesto, že se na první pohled nemusí zdát, tak je kraj atraktivní i pro cestovní ruch. Návštěvníky sem láká hlavně příroda. Na území kraje se nachází Chráněna krajinná oblast České středohoří, kde se nachází mnoho vrcholů sopečného původu. Útočištěm se Vám tak tu může stát moderně zrekonstruovaný statek Oblík, který se nachází pod stejnojmenným vrcholem. Statek je stále funkční spolu s ovcemi, krávami a poníky se zde můžete ubytovat v luxusních apartmánech a půjčit si kola na cestu po CHKO.

Nejkrásnější místem je však Národní park České Švýcarsko, který je plný unikátních pískovcových útvarů. Symbolem parku je Pravčická brána, která se celoročně stává cílem mnoha návštěvníků z Česka i zahraničí. Z vyhlídky Šaunštejna, pozůstatku skalního hradu ze 14.století, se naskytne krásná výhled, který stojí za to. Nemusíte se bát, že byste se tu při své návštěvě nenajedli. Můžete zkusit skvělé burgery v KARLS grill bar v Děčíně nebo dáte přednost vyšší gastronomii v Restaurant&Cafe Republika v Chomutově? S menším hladem zavítejte do Coffee & Books v Děčíně, kde si i počtete anebo třeba do Coffeeup v Ústí, kde najdete vždy sladké i slané varianty ke dopolední i odpolední svačině. V případě, že je dobrá káva to, co Vás láka, tak můžete zavítat do pražírny Zoban se skvělou obsluhou v Litoměřicích.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.