Zlínský kraj

Reprezentuje Východní Moravu, její tradiční hodnoty, folklor, vynikající vína se slivovicí, významné kulturní památky a v neposlední řadě lázeňství.

Valašsko, Kroměřížsko, Slovácko, Zlínsko a Luhačovicko. Každá z těchto oblastí je svojí identitou nezaměnitelným originálem. Lidové tradice, přírodní krásy, dokážou dokonale okouzlit každého z Vás. Naleznete zde velmi bohatou kulturu s lidovými tradicemi, které nikde jinde v ČR nespatříte.

Uherské Hradiště – ideální místo, kde strávit dovolenou na vodě a zpříjemnit si pobyt dobrým vínem, nebo exkurzí do zámeckého parku na Zámku Buchlovice, nebo rovnou na Hrad Buchlov a mnoho dalšího.

Dostat se přímo k vinaři pro návštěvníka vzhledem k jejich vytíženosti, není vůbec jednoduché. Jedna ze skvělých příležitostí na Slovácku je plavba po Baťovém kanálu. Pobytové balíčky na hausbótech s exkurzí přímo do ‚kuchyně‘ vinařů Plavba za Vínem Vám nabídnou příležitost spojit více aktivit najednou. Během plavby se můžete zastavit v kterémkoliv z přístavů a udělat si třeba nenáročný sportovní program na kolech (půjčovna kol a koloběžek) kolem ba´táku. Cyklostezka je nenáročná, rovinatá, což právě ocení ti, kteří nejsou aktivní sportovci. Ideální prakticky pro všechny věkové kategorie. Pokud se plavíte s dětmi může se Vám hodit navštívit adrenalinpark, kde si přijdou nejen ti nejmladší na své. Při zastávce v přístave Staré Město máte možnost navštívit Skanzen Rochuz, který se nachází nedaleko a nabízí naprosto originální panoramatický pohled na celé údolí ve kterém se Uherské Hradiště nachází. V případě, že si zvolíte jednu z našich možností plavby za vínem, budete obohaceni o zážitek poslechu živé cimbálové kapely, která bude hrát jen pro Vás. Cimbálová muzika patří neodmyslitelně ke Slovácku.

Zlín proslavil především pan Baťa, který mimo jiné, vybudoval Baťův kanál k přepravě uhlí. Naprostý světový originál jsou jeho domky, které nikde jinde na světě nenajdete a v neposlední řadě Baťův mrakodrap „21“, který pro zajímavost patřil ve své době k druhé největší budově v Evropě.

Luhačovice patří k významným lázeňským městům u nás v ČR. Najdete zde velkou škálu hotelů s lázeňskými procedurami a minerálními prameny. Jejich historie sahá do nepaměti, více méně první záznamy byly zachyceny v první polovině 17. století. Do podvědomí se dostali díky členům šlechtického rodu Serényiů a to především Ondřeje, Vincence a Jana. Proto například Vincentka.

Pokud Vás zajímá, nebo dokonce jí rádi pijete, slivovice, pak musíte navštívit Vizovice! U Rudy Jelínka se dozvíte vše, co k tomuto řemeslu patří a určitě si odvezete i něco sebou. Krása a malebnost Valašské krajiny je jedinečná a těžko popsatelná. To prostě musíte zažít!

Kroměřížský Arcibiskupský zámek se zahradami Zámek Kroměříž, zařazený mezi památky UNESCO, bude určitě patřit do Vašeho itineráře, v případě, že se rozhodnete navštívit tento další malebný kraj východní Moravy. Arcibiskupské zámecké sklepy. Naprosto půvabná renesanční Květná zahrada, vybudována italskými architekty F. Luchese a P. G. Tencalla, patří k dalším unikátům tohoto kraje, který stojí za to navštívit.

Kategorie

zatím nemáme k dispozici žádnou nabídku, ale pracujeme na tom

Download Our App

Travel a la carte app is now available for download on Apple and Android.